Protez Saç

Protez Saç Hakkındaki Bilgiler

 

Protez Saç

Protez saçların bir ömrü vardır bu kullanıma ve seçmiş olduğunuz yapıya ve modele bakılırsa değişim göstermektedir. Bazı sahtekarlık icra eden firmalar size bunun ömür boyu veya gereğinden daha uzun kullanabileceğinizi söyleyebilir. Bunun için bilindik ve şanı olan bir firmaya başvurmanız en iyisi olacaktır.

Saç protezlerinde ekme, ameliyat, yara gibi şeyler ne olursa olsun yoktur. Özel bantları ve sıvı solüsyonları ile uygulanmaktadır. Kısacası en doğal görünümün bayağı ve acısız yöntemi diyebiliriz. Saç tipini, rengini, boyutunu siz arzu ettiğiniz benzer biçimde seçebilirsiniz.

Protez saç bilindik ve ustalaşmış yerlerde yaptırılmalıdır en naturel görünümde tercih edilen protez saçlar çoğu ünlü kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Biliyorsunuz ki ünlü kişiler devamlı kamera karşısında ve gözler üzerinde olan kişilerdir onlarda denedi ve onayladı en organik görünümü protez saçta buldular.

 

uzun soluklu Protez Saç Kullanımı için Yapılması Gerekenler

– normal saçınıza baktığın benzer biçimde bakmalısınız.

– Rutin kontroller kati yapılmalı.

– Saçı yıkarken şampuanını, kremini kullanmalısınız daha canlı ve naturel görünümü için.

– Fön çekerken ılık ayarda tutmanız tavsiyemizdir.

– Kaşına bir taraf olduğu süre parmak uçlarınızla kaşıyınız.

– Bakımları yapılırken kaliteli ürün kullanmanız çok faydalı olacaktır.

Protez Saç Uygulamasındaki Aşamalar

Protez Saçlar üç ana aşamadan oluşmaktadır sırasıyla; Ölçülendirme, Yerleştirme, Tasarım.

Ölçülendirme

Protez saçın en önemli aşamasıdır, Doğru ölçülendirme diğer evrelerin daha rahat ve doğru olmasını sağlayacaktır. Öncelikle kafa yapısı tanımlanır sonra saçsız kısımlar belirlenir, yüz hattı ile alın çizgileri belirlenerek saçsız bölgenin kalıbı çıkartılır. Çıkartılmış olan saç kalıbının üzerine saçın çıkış yönleri belirlenir ve saçtan bir numune alınır. Protez saç imalatı için hazırlanmış forma saç özellikleri yazılır ve üretim yerine gönderilir.

Uygulama

Bu aşamada öncede ölçüsü alınmış ve kalıbı çıkarılmış bölgeyi tam hizasında saçsız yere uygulanır. Uzmanlık gerektiren yapıştırma işi başarılı olması, ölçünün ve yapısal özelliklerinin doğru olduğu anlamına gelir.

Saçın Tasarımı

Protez saçın son aşamasıdır burada ferdin yüz hatlarına bakılırsa ve isteğine gore kesimin yapılmasıdır. Bu evrelerin tamamlandığında ferdin istediği şeklin çıkması tamamen meydana getiren ferdin profesyonelliğine bağlıdır. Saç protezi yaptırmadan önce ne olursa olsun araştırınız..

facebook yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir